A+ R A-

Programma & Standen EK 2017 Nederland

De openingswedstrijd vond 16 juli 2017 plaats in Utrecht en de finale is 6 augustus 2017 in Enschede. Er worden 31 EK wedstrijden gespeeld in Nederland. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de kwartfinales. Er doen 16 landen mee aan dit Europees Kampioenschap.

 

Programma

Programma

 

Dagen Data      

Tijden

   
Stadion - Stad      Wedstrijd    Wedstrijd Uitslagen
               

 1e wedstrijd

Zondag 16-Jul 18.00 Galgenwaard - Utrecht A1 Nederland A2 Noorwegen 1 - 0
Zondag 16-Jul 20.45 Vijverberg - Doetinchem A3 Denemarken  A4 Belgie 1 - 0
Maandag 17-Jul 20.45      Rat Verlegh - Breda B1 Duitsland  B2 Zweden 0 - 0
Maandag 17-Jul 18.00 Kasteel - Rotterdam B3 Italie B4 Rusland 1 - 2
Dinsdag 18-Jul 20.45 Willem II - Tilburg C1 Frankrijk  C2 IJsland 1 - 0
Dinsdag 18-Jul 18.00 Adelaarshorst - Deventer C3 Oostenrijk  C4 Zwitserland 1 - 0
Woensdag 19-Jul 20.45 Galgenwaard - Utrecht D1 Engeland D2 Schotland  6 - 0
Woensdag 19-Jul 18.00 Vijverberg - Doetinchem D3 Spanje  D4 Portugal 2 - 0

 

2e wedstrijd

Donderdag 20-Jul 20.45 Kasteel - Rotterdam A1 Nederland A3 Denemarken 1 - 0
Donderdag 20-Jul 18.00 Rat Verlegh - Breda A2 Noorwegen A4 Belgie 0 - 2
vrijdag 21-Jul 20.45 Willem II - Tilburg B1 Duitsland  B3 Italie 2 - 1
vrijdag 21-Jul 18.00 Adelaarshorst - Deventer B2 Zweden  B4 Rusland  2 - 0
Zaterdag 22-Jul 20.45 Galgenwaard - Utrecht C1 Frankrijk  C3 Oostenrijk 1 - 1
Zaterdag 22-Jul 18.00 Vijverberg - Doetinchem C2 IJsland  C4 Zwitserland  1 - 2
Zondag 23-Jul 20.45 Rat Verlegh - Breda D1 Engeland  D3 Spanje 2 - 0
Zondag 23-Jul 18.00 Kasteel - Rotterdam D2 Schotland  D4 Portugal 1 - 2

 

3e wedstrijd

Maandag 24-Jul 20.45 Willem II - Tilburg A4 Belgie A1 Nederland 1 - 2
Maandag 24-Jul 20.45 Adelaarshorst - Deventer A2 Noorwegen  A3 Denemarken  0 - 1
Dinsdag 25-Jul 20.45 Galgenwaard - Utrecht B4 Rusland  B1 Duitsland  0 - 2
Dinsdag 25-Jul 20.45 Vijverberg - Doetinchem B2 Zweden  B3 Italie 2 - 3
Woensdag 26-Jul 20.45 Rat Verlegh - Breda C4 Zwitserland  C1 Frankrijk  -
Woensdag 26-Jul 20.45        Kasteel - Rotterdam C2 IJsland  C3 Oostenrijk  -
Donderdag 27-Jul 20.45    Willem II - Tilburg D4 Portugal  D1 Engeland  -
Donderdag 27-Jul 20.45 Adelaarshorst - Deventer D2 Schotland  D3 Spanje  -

1/4 Finales    

Zaterdag 29-Jul - Vijverberg - Doetinchem winnaar A Nederland runner-up B Zweden QF1
Zaterdag 29-Jul - Kasteel - Rotterdam winnaar B Duitsland runner-up A Denemarken QF2
Zondag 30-Jul - Willem II - Tilburg winnaar C runner-up D QF3
Zondag 30-Jul -      Adelaarshorst - Deventer winnaar D runner-up C QF4
           

Halve Finales    

   
Donderdag 3-Aug - Grolsch Veste - Enschede QF1 QF4 -
Donderdag 3-Aug - Rat Verlegh - Breda QF2 QF3 -
           

FINALE

   
Zondag 6-Aug - Grolsch Veste - ENSCHEDE Win QF1/QF4 Win QF2/QF3 -

 

Standen

Standen

 

# Team Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
 Nederland 3 3 0 0 4 1 9
 Denemarken 3 2 0 1 2 1 6
 Belgie 3 1 0 2 3 3 3
 Noorwegen 3 0 0 3 0 4 0

# Team Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
 Duitsland 3 2 1 0 4 1 7
 Zweden 3 1 1 1 4 3 4
 Italie 3 1 0 2 5 6 3
 Rusland 3 1 0 2 2 5 3

# Team Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
 Frankrijk 2 1 1 0 2 1 4
 Oostenrijk 2 1 1 0 2 1 4
 Zwitserland 2 1 0 1 2 2 3
 IJsland 2 0 0 2 1 3 0

# Team Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
 Engeland 2 2 0 0 8 0 6
 Spanje 2 1 0 1 2 2 3
 Portugal 2 1 0 1 2 3 3
 Schotland 2 0 0 2 1 8 0

 

Regelgeving

Regelgeving

De nummers 1 en 2 van elke groep plaatst zich voor de 1/4 finales.
Mochten er landen eindigen met het zelfde aantal punten dan gelden de volgende regels:

Tiebreakers

Teams are ranked according to points (3 points for a win, 1 point for a draw, 0 points for a loss), and if tied on points, the following tiebreaking criteria are applied, in the order given, to determine the rankings (Regulations Articles 19.01 and 19.02):[6]

01.    Points in head-to-head matches among tied teams;
02.    Goal difference in head-to-head matches among tied teams;
03.    Goals scored in head-to-head matches among tied teams;
04.    If more than two teams are tied, and after applying all head-to-head criteria above, a subset of teams are still tied, all head-to-head criteria above are reapplied exclusively to this subset of teams;
05.    Goal difference in all group matches;
06.    Goals scored in all group matches;
07.    penalty shoot-out if only two teams have the same number of points, and they met in the last round of the group and are tied after applying all criteria above (not used if more than two teams have the same number of points, or if their rankings are not relevant for qualification for the next stage);
08.    Disciplinary points (red card = 3 points, yellow card = 1 point, expulsion for two yellow cards in one match = 3 points);
09.    UEFA coefficient for the final draw.

Regeling gelijk eindigen
Wanneer twee of meer teams in de groep gelijk eindigen, worden de volgende criteria toegepast om de rangorde te bepalen:
a. onderling resultaat
b. doelsaldo in de onderlinge duels
c. meeste doelpunten vóór in de onderlinge duels
d. als hierna nog steeds twee teams steeds gelijk staan, worden de criteria a t/m c opnieuw toegepast op de duels van deze teams om de rangorde te bepalen. Als ook dit geen doorslag geeft, zijn achtereenvolgens de criteria e tot en met h van toepassing.
e. doelsaldo in alle groepswedstrijden
f. aantal gescoorde doelpunten voor in alle groepswedstrijden
g. laagste score op basis van gele en rode kaarten tijdens de groepswedstrijden (rood = 3 punten, geel = 1 punt, uitsluiting na twee gele kaarten in één wedstrijd = 3 punten).
h. plaats op de UEFA women's national team coefficient ranking voor de loting 

Poules

Na de loting op 8 november 2016 ziet de loting er als volgt uit.

                                                                               

Groep A Groep B Groep C Groep D
A1 = Nederland B1 = Duitsland C1 = Frankrijk D1 = Engeland
A2 = Noorwegen  B2 = Zweden C2 = IJsland D2 = Schotland
A3 = Denemarken  B3 = Italie C3 = Oostenrijk D3 = Spanje
A4 = Belgie B4 = Rusland C4 = Zwitserland D4 = Portugal

 

Potindeling

De procedure is als volgt:

Nederland wordt automatisch geplaatst op positie 1 van Groep A. De nummers 1 en 2 van elke groep spelen in de 1/4 finales.

                                                                               

Pot 1 Pot 2 Pot 3 Pot4
NEDERLAND Noorwegen Italie Belgie
Duitsland Zweden Schotland Rusland
Engeland Spanje IJsland Oostenrijk
Frankrijk Zwitserland Denemarken Portugal