Topklasse | Speelronde 10, SSS – Wartburgia

Afgelopen zaterdag speelronde 10 in de topklasse op het programma. Onder andere SSS Vr1 tegen Wartburgia Vr1.
De derde keer al dit seizoen dat deze ploegen elkaar treffen.
Eerste keer was voor de beker, toen won SSS met strafschoppen, maar door een dwaling van de KNVB moest de verlenging alsnog gespeeld worden die de scheidsrechter destijds oversloeg.
Daarom was Wartburgia op 27 november wederom naar Klaaswaal getogen voor het restant.
Er werd in deze verlenging niet meer gescoord, dus zou je zeggen dat de strafschoppen van de eerste wedstrijd dan zouden blijven staan.
Nee, zegt KNVB die moeten ook opnieuw.
Deze keer viel de strafschoppenloterij uit in het voordeel van Wartburgia, dus SSS alsnog uitgeschakeld voor de beker.
Op zaterdag de 30e november konden de dames uit Amsterdam dus voor de derde maal naar Klaaswaal afreizen.
Deze keer voor de competitie.
In ieder geval de voorlaatste wedstrijd voor de winterstop alweer.  
Een wedstrijd voor 3 belangrijke punten zowel voor SSS i.v.m. aansluiting met middenmoot als Wartburgia die graag bij de top 4 wil aansluiten.

Het was een heerlijke wintermiddag om te voetballen, lekker fris maar wel met een strakke blauwe hemel en eens niet zo veel wind.
Vandaag mochten de meisjes van het MO13 elftal van SSS met hun grote voorbeelden mee het veld betreden.
Hopelijk zou dit geluk brengen om de punten in Klaaswaal te houden.
Dit leek na de start ook zo te zijn.
SSS startte voortvarend en uit de eerste aanval in de 1e minuut lag de bal al in het net bij de Wartburgse goalie.
Maar zoals in de eerdere twee wedstrijden blijkt Wartburgia over een grensrechter te beschikken die de vlag zonder blikken of blozen omhoog steekt om voor buitenspel te vlaggen.
Het doelpunt werd dan ook afgekeurd door de scheidsrechter.
Zo bleef Wartburgia een vroege achterstand bespaart.
SSS bleef sterker in deze beginfase, maar toch waren het de bezoekers die de eerste goal zouden maken.
De doelvrouw van SSS schatte een hoge bal niet juist in, en dacht met een ferme “los” de bal in haar bezit te krijgen.
Helaas had ze de bal niet klemvast waardoor een Wartburgs duiveltje uit een doosje de bal binnen kon schieten.
En zo liep SSS tegen een vroege achterstand aan.
Gelukkig was er nog voldoende tijd om de schade te kunnen herstellen.
SSS bleef ook de rest van de eerste helft de sterkere partij.
Achterin werd niets meer weggegeven en van der Mijle herstelde zich snel en liet zien een goed meevoetballende keepster te zijn.
Wartburgia echter kwam in de 1e helft meerdere malen goed weg en kon dankbaar zijn dat de aanvallers van SSS het vizier niet op scherp hadden staan, meermaals stonden zij oog in oog met de doelvrouw van Wartburgia, maar toch konden ze haar niet verschalken.
Uit een prachtige crosspass kon spits Linda Kruithof ook nog bijna binnenkoppen, maar deze bal ging helaas net naast.
Wartburgia redde het om tot de rust de voorsprong vast te houden.                                         

De tweede helft zou hetzelfde beeld opleveren als de eerste helft.
Een sterker SSS, maar geen goals, tot de 59e minuut Linda Kruithof diep werd gestuurd.
Zij omspeelde de keepster van Wartburgia en scoorde de langverwachte en zeker terechte gelijkmaker.
Enkele minuten later nog een grote kans voor SSS om direct om te buigen naar een voorsprong. Het was ze niet gegund.
De wedstrijd ontpopte zich tot een spannende strijd waar ook Wartburgia nog wat kansen creëerde.
Eerst werd een kopbal vanuit een hoekschop knap gepakt door van der Mijle en niet veel later kon een doorgebroken speler van Wartburgia alleen richting doel doorlopen.
Vanaf enkele meters voor de goal kon zij niet scoren.
De SSS goalie pakte het harde schot weer. SSS bleef ook zoeken naar de winnende treffer.
Toch zou Wartburgia vandaag de lachende partij worden.
In de 90e minuut kon Wartburgia zich via een counter richting SSS goal verplaatsen, uit de scherpe voorzet vanaf de rechterflank kon een vrijstaande speelster van Wartburgia de bal binnenkoppen, waarna zij een (onterecht) feestje konden vieren.
Hieruit blijkt weer dat voetbal een fraai spel is, maar dat het uiteindelijk om de gemaakte doelpunten gaat.  
Je kunt dus een wedstrijd de betere partij zijn, de meeste kansen hebben maar toch zonder punten blijven staan.
Dit overkomt de vrouwen van SSS uit Klaaswaal helaas te vaak dit seizoen. Toch blijft het vertoonde spel genoeg aanleiding geven om positief naar de tweede seizoenshelft te kijken.
Wartburgia mag zaterdag a.s. deze seizoenshelft afsluiten tegen RVVH in een thuiswedstrijd en SSS mag naar Zeist om in de laatste wedstrijd tegen huidige koploper en kampioen kandidaat Saestum wellicht voor een stuntje te zorgen.

Topklasse | Uitslagen en stand tweede ronde

RVVH — Saestum  0 – 1
SSS — Ter Leede 2 – 3
DTS’35 Ede — Be Quick’28  1 – 1
FC Eindhoven — Eldenia 1 – 1
Woezik — SteDoCo  2 – 4
FC Rijnvogels — asv Wartburgia 2 – 2

Saestum neemt na vandaag alleen de kop met als enige nog ongeslagen na 2 wedstrijden.
fc Rijnvogels neemt samen met Eldenia en Be Quick’28 de tweede plaats in met allen 4 punten.
Kampioen van vorig jaar DTS’35 Ede is nog steeds ongeslagen, maar met 2 keer een gelijkspel niet in de top van de ranglijst terug te vinden.
SSS en Woezik sluiten de rangschikking met beiden 0 punten.

Topklasse 2019/2020

PosClubPWGVDVDTDGPnt
11110104964331
21181229131625
31173143133024
4116142719819
5115332113818
6115241312117
7114342821715
8114341525-1015
9113082334-119
10111551330-178
11111010855-473
1211029735-282

post

KNVB Beker | De clubs die door bekeren zijn bijna allemaal bekend

Afgelopen weekend waren de laatste rondes voor de vrouwen KNVB beker rondes.
De nummers 1 en 2 gaan door voor de KNVB beker:

Zaterdag:
1. FC Rijnvogels
2. Oranje Nassau VR2
3. RVVH
4. Eldenia
5. IJFC
6. asv Wartburgia VR2
7. asv Wartburgia VR1
8. Berkum
9. Saestum VR1
10. Heerenveense Boys
11. Saestum VR2
12. Woezik
13. Sparta/JVOZ
14. RCL
15. Be Quick ’28
16. ACV
17. DTS’35 Ede
18. S.C. Stiens
19. Barendrecht
20. SSS
21. Oranje Nassau VR1
22. AZSV
23. Ter Leede VR1
24. Reiger Boys

Zondag:
25. SEP  ( zie Foto )
26. Hontenisse
27. Nooit Gedacht
28. De Tukkers
29. Trekvogels
30. Orion
31. Maarssen
32. Victoria Boys
33. Winkel
34. Buitenveldert
35. UDI’19
36. FC Eindhoven VR1
37. RKSV Nuenen
38. SVO Fortuna’54
39. ST sv Someren
40. FC Eindhoven VR2
41. Witkampers
42. FC Berghuizen

Nummers 42 en 43 komen uit de nog niet uitgespeelde groep 1

Vanaf de tweede ronde worden wedstrijden vastgesteld door middel van openbare loting, waarbij de mogelijkheid
bestaat direct door te loten voor de rest van het bekertoernooi.
• De 44 nummers 1 en 2 van de poules spelen in de 2e ronde voor 22 plaatsen in de 3e ronde.
• De 22 winnaars van de tweede ronde spelen in de 3e ronde voor 11 plaatsen in de tussenronde.
• Van de 11 winnaars van de derde ronde spelen via loting 6 teams voor 3 plaatsen in de achtste finales.

De overige 5 teams worden via loting vrijgeloot voor de tussenronde en zijn direct geplaatst voor de
achtste finales
De teams uitkomende in de eredivisie vrouwen 2019/’20 stromen in de achtste finales in. Voor de achtste finales
kunnen de amateurteams niet tegen elkaar loten. Dit betekent dat deze teams in de achtste finales tegen een
team uit de Eredivisie vrouwen spelen. Deze amateurteams hebben het thuisvoordeel.
Vanaf de kwartfinales vervalt het thuisvoordeel. De loting is dan bepalend. Als in de bekercompetitie een
amateurvereniging thuis speelt tegen een BVO, dan moet deze wedstrijd worden gespeeld op het hoofdveld van
de amateurvereniging.

De uitslagen van de laatste ronde.

Naam Club
za  14/09/2019 Be Quick ’28 II 1 – 3 Berkel
IJFC 4 – 4 Wartburgia II
RVVH II 0 – 5 Barendrecht
SSS II UITG Rijnvogels
Blauw Geel ’55 3 – 3 Saestum II
Hercules 2 – 4 Heerenveense Boys
Klarenbeek 14 : 00 Ter Leede II
SC Monster 2 – 5 Be Quick ’28
Winsum 1 – 6 Stiens
RVVH 3 – 0 Eldenia
Vitesse ’63 0 – 8 Saestum
Sparta/JVOZ 4 – 1 RCL
CSW 1 – 10 Wartburgia
Berkum 3 – 3 DSS
IJzendijke 0 – 6 SSS
De Weide 0 – 2 ACV
Sporting ’70 0 – 9 DTS Ede
Knickerbockers 0 – 2 Oranje Nassau
AZSV 3 – 1 ’t Gooi
St.-Annaparochie 1 – 7 Reiger Boys
HZVV 1 – 4 Oranje Nassau II
DZC ’68 1 – 3 Woezik
zo 15/09/19 Hontenisse 5 – 6 SEP
De Tukkers 2 – 3 Nooit Gedacht
Orion 1 – 3 Trekvogels
Eldenia II 1 – 3 VDZ
Winkel 1 – 1 Buitenveldert
Buitenveldert II 1 – 5 DSE
Prinses Irene 2 – 5 UDI ’19
Someren / NWC 2 – 3 Fortuna ’54
SSS ’18 0 – 1 Eindhoven II
DVC ’26 2 – 1 NSVV FC Kunde
Rigtersbleek 2 – 2 Witkampers
SDO 1 – 6 Nuenen
RKDEO UITG ’t Zand
RKDEO 2 – 0 Bavel
Velsen 1 – 7 Eindhoven
Victoria Boys 2 – 5 Maarssen
OVV ’67 0 – 5 ’t Zand
Antibarbari 4 – 1 De Blokkers
di 17/09/19 Reiger Boys 20 : 00 Ter Leede