post

Oranje | mooie 3 daagse activiteit voor Oranje onder 23

Het Nederlands vrouwenelftal voor speelsters onder 23 jaar komt van 27 tot en met 29 augustus bijeen in Zeist. Het team van KNVB-coach Stefan Hoogsteder werkt in die periode drie trainingen af.

Hoogsteder heeft 23 spelers opgenomen in de definitieve selectie voor de driedaagse activiteit. Voor de oefenmeester is het de eerste keer dat hij voor de groep staat. Vrouwen onder 23 nam in mei en juni deel aan het Nordic Tournament, maar toen stond het team nog onder leiding van interim-coach Jessica Torny.

De selectie

Naam Club
Marisa Olislagers ADO Den Haag
Nadine Noordam ADO Den Haag
Caitlin Dijkstra Ajax
Soraya Verhoeve Ajax
Jacintha Weimar Bayern München
Vita van der Linden Bristol City
Bente Jansen FC Twente
Cheyenne van den Goorbergh FC Twente
Danique Ypema FC Twente
Daphne van Domselaar FC Twente
Fenna Kalma FC Twente
Jamie Altelaar FC Twente
Lynn Wilms FC Twente
Romy Speelman FC Twente
Janou Levels PSV
Joëlle Smits PSV
Naomi Pattiwael PSV
Maxime Bennink Reading
Kerstin Casparij sc Heerenveen
Melanie Bross sc Heerenveen
Quinty Sabayo sc Heerenveen
Suzanne Admiraal sc Heerenveen
Jennifer Vreugdenhil Valencia

Standby-lijst

Naam Club
Kay-Lee de Sanders Ajax
Maud Asbroek PEC Zwolle
Rebecca Doejaaren PEC Zwolle
Aukje van Seijst VV Alkmaar
Jasmijn Duppen VV Alkmaar
post

Oranje | Onder 19 verliest de Halve Finale voor het EK

Vandaag de halve finale voor het Europees Kampioenschap in Schotland.

In een warm Firhill Stadium was het Duitsland die het initiatief nam, Oranje kwam er niet door in de problemen Maar na 19 minuten werd een diepte pass van Nicole Anyomi op Melissa Kössler niet goed beoordeeld door de Oranje verdediging en kon de 1 – 0 worden gescoord.

Vlak erna een geweldig schot van Joëlle Smits die schoot van 25 meter afstand op de lat.
Na een half uur spelen was dat de enige noemenswaardige kans.
Na 34 minuten de eerste wissel al voor Oranje, Chasity Grant komt in het veld ten koste van Kirsten van de Westeringh.
Romée Leuchter probeerde na 37 minuten nog met een afstandsschot de Duitse keepster Willebrandt te passeren maar tevergeefs.

De tweede helft wordt zonder wissels vervolgd, Duitsland blijft de gevaarlijke ploeg, Oranje maakt wel meer druk op de Duitsers, maar pas na ruim 15 minuten spelen is het Jill Baijings die de bal net op de Duitse helft de bal afpakt, richting doel loopt en met haar linker been eens schot plaatst welke buiten bereik van de Duitse keepster Willebrandt.
Een zeer belangrijke goal, nu blijft er zicht op een verlenging of meer.
Oranje is duidelijk sterker in de tweede helft, proberen de tweede goal te forceren en wint meer duels.
Helaas is het Janou Levels die in het 16 meter gebied de noodrem te doorzichtig moet trekken tegen de Duitse Martinez waarna de scheidsrechter Duitsland een penalty toewijst.
Daphne van Domselaar wordt door Müller op het verkeerde been gezet en Duitsland scoort de 2 – 1.
Duitsland geeft dan via Martinez Oranje de genadeklap en scoort de 3 – 1.

Helaas, het blijft voor Oranje Onder 19 de halve finale, Duitsland gaat door naar de finale van het EK.

post

Oranje | O19 wint van Duitsland in oefenduel

Oranje onder 19 sloot vandaag haar trainingskamp af met een oefenduel tegen Duitsland.
Op de Sportschule Duisburg werd vanmiddag met 1 – 2 gewonnen van de Duitse leeftijdsgenoten.
Eerder vorige week werd in het Belgische Wuustwezel het Belgische onder 19 met 0 – 4 verslagen.

Deze 2 oefenduels stonden ter voorbereiding van het komende Europees Kampioenschap welke wordt gehouden in Schotland van 16 tot en met 28 juli.

De opstelling van vandaag:
Daphne van Domselaar
Lynn Wilms
Lieske Carleer
Lisa Doorn
Janou Levels
Jill Baijings
Marisa Olislagers
Jonna van de Velde
Kirsten van de Westeringh
Joëlle Smits
Romee Leuchter

Nederland speelt een sterke eerste helft, de Duitsers komen nauwelijks op de helft van Oranje.
Lynn Wilms mag via een kopbal de score voor Oranje openen.

Lynn Wilms

De tweede helft worden de Duitsers sterker, mogen ook een keer scoren, maar dankzij een doelpunt van invalster Chasity Grant wordt uiteindelijk de uitslag 1 – 2 in het voordeel van Oranje.

Chasity Grant

Er wordt ook gewisseld in de tweede helft, Romee Leuchter, Janou Levels, Kirsten van de Westeringh en Jonna van de Velde eruit en in het veld kwamen Chasity Grant, Moisa van Koot, Kerstin Casparij en Naomi Hilhorst.
Daarna weer 3 wissels: Lisa Doorn, Jill Baijings en Lieske Carleer gaan eruit voor Roos van der Veen,  Romy Speelman en Gwyneth Hendriks.

Het programma voor Onder 19 in Schotland:

Datum Aanvang Wedstrijd Locatie
Dinsdag 16 juli 17.00 uur Noorwegen – Nederland Firhill Stadium, Glasgow
Vrijdag 19 juli 17.00 uur Nederland – Frankrijk Saint Mirren Park, Paisley
Maandag 22 juli 19.15 uur Nederland – Schotland Saint Mirren Park, Paisley

 

post

Oranje | Onder 19 maakt zich klaar voor EK Schotland

Bondscoach Jessica Torny heeft de definitieve selectie bekend gemaakt voor de voorbereiding op het Europees kampioenschap voor onder 19 jaar.
Deze wordt gehouden van 16 juli tot en met 28 juli in Schotland.
Nederland speelt daar in een poule 3 wedstrijden tegen Noorwegen (16 juli), Frankrijk (19 juli) en het thuisland Schotland (22 juli)

Tot deze tijd komen de jonge talenten bijeen voor diverse meer daagse activiteiten.
18-20 juni
24-28 juni
1-4 juli
8-10 juli

Opvallendste wijzigingen in de selectie zijn 2 toevoegingen:
Jaimy Ravensbergen ( ADO Den Haag)
Willienne ter Beek ( Ajax)

Naam Club
Julia Kagie ADO Den Haag
Chasity Grant ADO Den Haag
Jaimy Ravensbergen ADO Den Haag
Marisa Olislagers ADO Den Haag
Romy Speelman ADO Den Haag
Aukje van Seijst Ajax
Gwyneth Hendriks Ajax
Jonna van de Velde Ajax
Kirsten van der Westeringh Ajax
Lisa Doorn Ajax
Willienne ter Beek Ajax
Daphne van Domselaar FC Twente
Joëlle Smits FC Twente
Lotte Jansen FC Twente
Lynn Wilms FC Twente
Naomi Hilhorst FC Twente
Jill Baijings KNVB Talentteam Zuid
Lieske Carleer KNVB Talentteam Zuid
Romee Leuchter KNVB Talentteam Zuid
Roos van der Veen KNVB Talentteam Zuid
Moisa van Koot PEC Zwolle
Janou Levels PSV
Dana Philippo sc Heerenveen
Kerstin Casparij sc Heerenveen
post

Oranje | Bondscoach Jessica Torny kiest selectie onder 19 voor Eliteronde

Met een selectie van twintig speelsters gaat het Nederlands vrouwenelftal onder 19 jaar zich proberen te plaatsen voor het Europees kampioenschap in Schotland. KNVB-coach Jessica Torny heeft de definitieve groep bekendgemaakt voor de Eliteronde die van 3 tot en met 9 april in eigen land wordt gehouden.

Nederland moet in dit beslissende EK-kwalificatietoernooi afrekenen met achtereenvolgens Bulgarije, Rusland en IJsland. Het eerste duel tegen Bulgarije wordt woensdag 3 april gespeeld op Sportpark Zuid in Groesbeek (19.00 uur). De wedstrijden tegen Rusland en IJsland – respectievelijk zaterdag 6 april en dinsdag 9 april) vinden plaats op Sportpark Parkzicht in Uden. Tegen de Russinnen wordt er om 16.00 uur afgetrapt. Het duel met IJsland begint om 19.00 uur.

De selectie

Naam Club
Chasity Grant ADO Den Haag
Marisa Olislagers ADO Den Haag
Romy Speelman ADO Den Haag
Aukje van Seijst Ajax
Gwyneth Hendriks Ajax
Jonna van de Velde Ajax
Kirsten van der Westeringh Ajax
Lisa Doorn Ajax
Daphne van Domselaar FC Twente
Joëlle Smits FC Twente
Lynn Wilms FC Twente
Naomi Hilhorst FC Twente
Jill Baijings KNVB Talentteam Zuid
Lieske Carleer KNVB Talentteam Zuid
Romee Leuchter KNVB Talentteam Zuid
Roos van der Veen KNVB Talentteam Zuid
Moisa van Koot PEC Zwolle
Janou Levels PSV
Dana Philippo sc Heerenveen
Kerstin Casparij sc Heerenveen

Standby lijst:
Julia Kagie – Ajax
Nicole Panis – Ajax
Licia Darnoud – FC Twente
Lotte Jansen – FC Twente
EK 2019 in Schotland

Het Europees kampioenschap voor vrouwen onder 19 jaar wordt in Schotland gehouden. Van 16 tot en met 28 juli strijden acht teams om de eindzege. Schotland is als gastland automatisch geplaatst. De zes groepswinnaars en de beste nummer twee van de Eliteronde completeren het deelnemersveld. Het EK in Schotland geldt als kwalificatietoernooi voor het WK voor speelsters onder 20 jaar, dat in 2020 wordt gehouden.

post

Ook Jessica Torny maakt selectie bekend

Het Nederlands vrouwenelftal voor speelsters onder 19 jaar werkt in november twee interlands af tegen de leeftijdsgenoten uit de Verenigde Staten. KNVB-coach Jessica Torny heeft 20 speelsters definitief opgenomen in haar selectie voor het tweeluik.
De namen zijn vandaag bekend gemaakt via OnsOranje.

Beide wedstrijden worden gespeeld op sportpark Het Midden, de thuishaven van DETO Twenterand. De interlands maken onderdeel uit van een vijfdaagse stagen van Vrouwen onder 19.

Gratis entree!!!

De wedstrijd op woensdag 7 november begint om 19.00 uur. Twee dagen later wordt er om 18.30 uur afgetrapt. De entree voor beide duels is gratis.

Selectie

Naam Club
Chasity Grant ADO Den Haag
Marisa Olislagers ADO Den Haag
Romy Speelman ADO Den Haag
Aukje van Seijst Ajax
Gwyneth Hendriks Ajax
Jonna van de Velde Ajax
Kirsten van der Westeringh Ajax
Lisa Doorn Ajax
Kelsey Geraedts Borussia Mönchengladbach
Daphne van Domselaar FC Twente
Joëlle Smits FC Twente
Licia Darnoud FC Twente
Lotte Jansen FC Twente
Lynn Wilms FC Twente
Noami Hilhorst FC Twente
Janou Levels PSV
Dana Philippo sc Heerenveen
Kerstin Casparij sc Heerenveen
Lieske Carleer KNVB Talententeam Zuid
Romee Leuchter KNVB Talententeam Zuid

Stand-by lijst

Naam Club
Julia Kagie Ajax
Nicole Panis Ajax
Moisa van Koot PEC Zwolle
Pascalle Pomper SV Meppen

 

post

Torny kiest definitieve selectie vrouwen onder 19 jaar

Vandaag is de definitieve selectie onder 19 bekend gemaakt door bondscoach Jessica Torny voor de eerste kwalificatieronde van het Europees kampioenschap 2019.
Deze wedstrijden worden in Uden en Groesbeek gespeeld van 1 tot en met 9 oktober.
Entree is voor iedereen gratis.

De selectie is geworden:

Chasity Grant -ADO Den Haag
Marisa Olislagers- ADO Den Haag
Aukje van Seijst – Ajax
Gwyneth Hendriks- Ajax
Jonna van de Velde-Ajax
Kirsten van der Westeringh -Ajax
Lakeesha Eijken-Ajax
Lisa Doorn-Ajax
Kelsey Geraedts -Borussia Mönchengladbach
Daphne van Domselaar- FC Twente
Joëlle Smits-FC Twente
Licia Darnoud-FC Twente
Lotte Jansen- FC Twente
Lynn Wilms-FC Twente
Naomi HilhorsT-FC Twente
Janou Levels-PSV
Dana Philipposc- Heerenveen
Kerstin Casparijsc -Heerenveen
Lieske Carleer-KNVB Talententeam Zuid
Romee Leuchter-KNVB Talententeam Zuid

Stand by lijst:

Julia Kagie – Ajax
Nicole Panis – Ajax
Lois Nienhuis – FC Twente
Moisa van Koot – PEC Zwolle
PAscalle Pomper – SV Meppen

Wedstrijdschema

  • Nederland – Albanië, woensdag 3 oktober 2018, 19.00 uur Sportpark Parkzicht, Uden
  • Nederland – Wit-Rusland, zaterdag 6 oktober 2018, 16.00 uur Sportpark Zuid, Groesbeek
  • Polen – Nederland, dinsdag 9 oktober 2018, 19.00 uur Sportpark Parkzicht, Uden
post

Oranje onder 20 ontkomt aan een nederlaag !!

Vandaag werd in Groesbeek op het mooie complex sportpark Zuid van De Treffers tegen Japan O20 gespeeld.
Een basis opstelling met Kop, Duppen, Dijkstra, Nouwen, van Deursen, Weerden, Ypema, Pelova, Pattiwael,Kalma en van Velzen moest weerstand bieden tegen de fysiek zeer sterke meiden van Japan.

Boven VLNR: Caitlin Dijkstra, Danique Ypema, Fenna Kalma, Aniek Nouwen, Jasmijn Duppen, Lize Kop
Onder VLNR: Naomi Pattiwael, Asleigh weerden, Eva van Deursen, Kim van Velzen, Victoria Pelova

Eerste helft gebeurde er zeer weinig aanvallend bij Oranje, slechts 1 echt uitgespeelde aanval viel er te zien.
Japan kwam op voorsprong na een schot die over keeper Liza Kop achter in het doel viel.

De rust en overleg zou hard nodig zijn om het de Japanse vrouwen het lastiger te maken.
Maar ook het beeld in de tweede helft bleef hetzelfde, een sterk Japans team die degelijk aan de bal bleef en makkelijk kon en mocht rondspelen tot ver over de middenlijn.
Na wissels die coach Michel Kreek pas laat doorvoerde werd er beter en met meer pit gespeeld.
Lisa Doorn, Bente Jansen, Quinty Sabajo en Joëlle Smits kwamen het veld in, Joelle in de spits erbij wat gelijk te merken was.
Een overtreding op Victoria Pelova een meter of 2 buiten de 16 meter van het Japanse goal gaf nieuwe hoop. Fenna Kalma en Aniek Nouwen, beiden zeer bekwaam om een goal van deze afstand te scoren stonden voor de bal, de vraag was wie zou hem nemen, Fenna nam de bal en schoot onberispelijk langs de muur en in de linkerhoek langs de 3e Japanse Keepster.

Fenna Kalma scoort de 1-1

Lang bleef die 1 – 1 stand niet staan, nauwelijks 2 minuten later scoorde invalster Fuka Kono de 1- 2 in.
Maar de Oranje motor bleef aanvallen en ook weer geen minuut later kon invalster Joëlle Smits met een fraaie lob de keepster verschalken.

Joëlle Smits scoort de 2-2

De 2 -2 kwam na 4 minuten blessuretijd in de tweede helft niet in gevaar, maar een 3- 2 overwinning zou ook niet verdiend zijn.

Dit was de laatste oefen wedstrijd voor de meiden van Oranje O20 voor het WK gaat beginnen in Frankrijk.
Meer foto’s volgen nog

( Foto’s Johan Meijboom)

post

Oranje onder 19 gaat voor de volle winst in poule B

Vanavond om 18:15 uur staat de wedstrijd tegen Denemarken op het programma.
Nederland heeft minimaal een gelijkspel nodig om zeker te zijn van een plek in de halve finale.
Denemarken moet een overwinning behalen om nog kans te maken voor de volgende ronde.

Het Nederlandse team is van Yverdon naar Biel verplaatst, de wedstrijd Italië tegen Duitsland wordt in Yverdon gespeeld.
De wedstrijden zijn via live feed te volgen op de site van de UEFA:

https://www.uefa.com/womensunder19/season=2018/matches/round=2000858/match=2024385/index.html?iv=true
Zodra de opstellingen bekend wordt gemaakt is deze te lezen op de UEFA site.

Groep A:
Spanje – Noorwegen 0 -2
Zwitserland – Frankrijk 2 – 2

Noorwegen – Frankrijk  1 – 0
Zwitserland – Spanje  0 – 2

Programma 24 juli:
Frankrijk – Spanje
Noorwegen – Zwitserland

Stand:
1. Noorwegen      2 gespeeld, 6 punten, doelsaldo 3 voor en 0 tegen
2. Spanje               2 gespeeld, 3 punten, doelsaldo 2 voor en 2 tegen
3. Zwitserland       2 gespeeld, 1 punt, doelsaldo 2 voor en 4 tegen
4. Frankrijk            2 gespeeld, 1 punt, doelsaldo 2 voor en 3 tegen

Groep B:
Duitsland – Denemarken 0 -1
Nederland – Italië 3 – 1

Denemarken – Italië   1 – 0
Nederland – Duitsland 1 – 0

Programma 24 juli:
Denemarken – Nederland
Italië – Duitsland

Stand:
1. Nederland      2 gespeeld, 6 punten, doelsaldo 4 voor en 1 tegen
2. Duitsland        2 gespeeld, 3 punten, doelsaldo 1 voor en 1 tegen
3. Denemarken  2 gespeeld, 3 punten, doelsaldo 1 voor en 1 tegen
4. Italië               2 gespeeld, 0 punten, doelsaldo 1 voor en 4 tegen

Alle wedstrijden worden uiteraard om 18:15 uur gespeeld.

 

 

post

Nederland Onder 19 wint met 1- 0 tegen sterk spelend Duitsland

Onze jonge Oranjeleeuwinnen hebben het geweldig gedaan tegen onze sterkste tegenstander in de poule.
De wedstrijd was een gelijk opgaande strijd, Duitsland sterk in de verdediging, maar Oranje liet zich niet kennen en bleef de Duitse verdediging testen.
Een aantal kansen voor Oranje in de eerste helft van onder andere Rebecca Doejaaren en Nance vd Meer, maar Duitsland wel met de betere kansen, maar met een geweldig sterk keepende Daphne van Domselaar bleef de ruststand op 0 -0.
De tweede helft een gelijk beeld, maar in minuut 72 na een mooie assist van de net ingekomen Dayna Schra kon Rebecca Doejaaren de zeer belangrijke 1 – 0 scoren.
Duitsland bleef aanvallen, maar de verdediging van Oranje hield stand met weer een paar mooie reddingen van Daphne van Domselaar.
een geweldige teamprestatie weer neergezet !!!

Groep A:
Spanje – Noorwegen 0 -2
Zwitserland – Frankrijk 2 – 2

Noorwegen – Frankrijk  1 – 0
Zwitserland – Spanje  0 – 2

Stand:
1. Noorwegen      2 gespeeld, 6 punten, doelsaldo 3 voor en 0 tegen
2. Spanje                2 gespeeld, 3 punten, doelsaldo 2 voor en 2 tegen
3. Zwitserland       2 gespeeld, 1 punt, doelsaldo 2 voor en 4 tegen
4. Frankrijk            2 gespeeld, 1 punt, doelsaldo 2 voor en 3 tegen

Groep B:
Duitsland – Denemarken 0 -1
Nederland – Italië 3 – 1

Denemarken – Italië   1 – 0
Nederland – Duitsland 1 – 0

Stand:
1. Nederland      2 gespeeld, 6 punten, doelsaldo 4 voor en 1 tegen
2. Duitsland        2 gespeeld, 3 punten, doelsaldo 1 voor en 1 tegen
3. Denemarken  2 gespeeld, 3 punten, doelsaldo 1 voor en 1 tegen
4. Italië                2 gespeeld, 0 punten, doelsaldo 1 voor en 4 tegen

 

Volgende en laatste poule wedstrijd wordt dinsdag 24 juli gespeeld.
Dan wordt de tegenstander Denemarken.

halve finale op vrijdag 27 juli, de FINALE op maandag 30 juli.