post

Oranje | Er gaat niets boven Groningen voor OranjeLeeuwinnen

De OranjeLeeuwinnen spelen hun eerstvolgende EK-kwalificatiewedstrijd op eigen bodem in Groningen. Het eerste fluitsignaal van het treffen met Estland op dinsdag 14 april klinkt al om 18.30 uur, omdat later die avond ook de kwartfinales in de Champions League staan geprogrammeerd.

Het is de tweede keer dat de vrouwen van Oranje het stadion van de plaatselijke FC aandoen. De eerste keer was op 24 oktober 2017, toen de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman voor een uitverkocht huis met 1-0 van Noorwegen won.

De kaartverkoop voor de interland tegen Estland voor Oranje ClubCard houders start donderdag 5 december om 12.00 uur. De vrije verkoop begint maandag 9 december om 12.00 uur. Tickets zijn verkrijgbaar via de KNVB Ticketshop (onsoranje.nl/tickets). De thuishaven van FC Groningen biedt voor deze interland plaats aan maximaal 22.000 toeschouwers.

Vier dagen voor de ontmoeting met de Estse vrouwen, speelt het Oranje van bondscoach Sarina Wiegman in het kader van EK-kwalificatie in en tegen Kosovo. Hoe de interlandperiode in maart wordt ingevuld, wordt in een later stadium bekendgemaakt. Op de FIFA-kalender is 2 tot en met 11 maart 2020 gereserveerd voor activiteiten van de nationale teams. Nederland heeft in die periode geen EK-kwalificatieverplichtingen.

post

Topklasse | Saestum blijft winnen, Woezik behaalt eerste punt

Vandaag werd dit programma gespeeld in de Topklasse:
Ter Leede – Saestum 1 – 4
Eldenia – Be Quick’28 0 – 1
SSS – asv Wartburgia 1 – 2
DTS’35 Ede – fc Rijnvogels 5 – 2
FC Eindhoven AV – SteDoCo 7 – 0
RVVH – Woezik 1 – 1

De top 3 clubs wisten vandaag hun wedstrijden met mooie cijfers te winnen, Saestum won de uitwedstrijd tegen de nummer 4 Ter Leede, hierdoor had RVVH aansluiting kunnen krijgen ware het niet dat ook dit jaar Woezik een spelbreker werd, Woezik behaalde haar eerste punt van het seizoen.
Na dit weekend is er een top 3 zichtbaar, daarop volgt een middenmoot van 5 clubs van Ter Leede tot en met Eldenia.
Dan volgt SSS aan top van de 4 hekkensluiters.

De stand:

Topklasse 2019/2020

PosClubPWGVDVDTDGPnt
1109104163528
21071228131522
31063134132121
4106042517818
5105231311217
6104332719815
7104331912715
8104241323-1014
9103072326-39
10101451229-177
1110109846-383
1210019634-281

post

Beloften | Competitie ronde nummer 8

Morgen gaan we weer voor de achtste ronde voor de Beloften.

We starten net in de middag met de topper Heerenveen die Ajax gaat ontvangen.Heerenveen verloor alleen de eerste 2 wedstrijden, de overige 5 werden gewonnen of gelijk gespeeld.Ajax draait ook geweldig, verloor alleen van concurrent PSV en heeft met +11 het beste doelsaldo.

De tweede wedstrijd van de dag gaat op het mooie en vernieuwde Varkenoord worden gespeeld waar Feyenoord en VV Alkmaar elkaar weer treffen, in Alkmaar won Feyenoord haar eerste wedstrijd bij de Beloften.Bij winst van Alkmaar kunnen ze met punten op gelijke hoogte komen met Feyenoord.Gebeurd dit dan komt er een duidelijke afscheiding met de eerste 4 en de laatste 4 clubs.

PEC Zwolle ontvangt FC Twente, elke week verwachten we een opleving van de Twentenaren, maar tot nu toe blijft het onderin hangen, de enige wedstrijd die werd gewonnen was tegen VV Alkmaar.PEC Zwolle heeft een abonnement op gelijk spel, maar daar hebben beiden morgen weinig aan.

ADO Den Haag tegen PSV wordt ook een hele spannende wedstrijd, beide teams staan op 12 punten, maar PSV heeft 1 wedstrijd minder gespeeld, beide teams hebben nog niet een keer gelijk gespeeld.Beiden hebben ook een doelsaldo van +7.
De stand:

Beloften 2019/2020

PosClubPWGVDVDTDGPnt
1861121101119
26501178915
384222316714
474031813512
583142126-510
6723210919
78116818-104
88107321-183

ORANJE | LOTING VOOR ELITE TOERNOOI ONDER 17

Afgelopen mei Oranje verloor onder 17 de finale van Duitsland, ondanks dat een geweldige prestatie, Nederland was sinds jaren het eerste andere land die bij de O17 en O19 tussen Frankrijk, Duitsland en Spanje wist te komen op een finale plek.

Afgelopen kwalificeerden onze Onder 17 meiden zich in Portugal voor de Elite ronde, vandaag werd de trekking voor deze ronde verricht.

De potten waren:
Pot A: Spanje, Duitsland, Noorwegen, Zwitserland, Ierland, Frankrijk, Hongarije
Pot B: Oostenrijk, Italië, Rusland, Engeland, Nederland, Portugal, Tsjechië
Pot C: Polen, Slowakije, IJsland, Slovenië, Servië, Schotland, Griekenland
Pot D: Denemarken, Turkije, België, Wales, Roemenië, Kroatië, Oekraïne
De uitslag van de trekking:

Afbeelding

Nederland treft het niet met Groep 4, Duitsland als sterke tegenstander zal een mooie confrontatie gaan worden.
Helaas zat Nederland niet in de eerste pot.

De zeven groepswinnaars kwalificeren zich om deel te nemen op het toernooi in Zweden welke van 9 tot 22 mei wordt gehouden.
(met de trekking op 3 april)
Het Elite toernooi wordt in maart 2020 gehouden.

Het toernooi is ook gelijk een kwalificatie voor het WK 2020 in India.


Oranje | Loting voor Elite ronde Onder 19

Afbeelding

Nederland heeft Schotland, IJsland en Roemenië in de Elite ronde geloot.

De zeven groepswinnaars kwalificeren zich om in gastland Georgië deel te nemen aan de finale van 21 juli tot 2 augustus.

Elke groep bestaat uit één team uit elke pot, waarna gastheren worden aangesteld om de mini-toernooien te houden tussen 6 en 14 april.

We kunnen weer genieten van een mooi Elite toernooi.

ORANJE | LOTING VOOR KWALIFICATIE TOERNOOI ONDER 19, 2020/2021 gehouden in Wit-Rusland.

Vanmorgen om 10 uur werd in Nyon ook de loting gehouden voor het EK 2021 in Wit-Rusland.

Afbeelding
Esme Morgan van het Engelse O19 team verrichtte de loting

Uit deze potten werd er geloot:

Pot A: Frankrijk, Duitsland, Nederland, Noorwegen, Zwitserland, Denemarken, Engeland, Italië, Finland, Schotland, België, Tsjechië

Pot B: Zweden, Ierland, Oostenrijk, Polen, Hongarije, IJsland, Portugal, Rusland , Servië , Slowakije, Slovenië, Noord-Ierland

Pot C: Turkije, Oekraïne , Azerbeidzjan , Griekenland, Wales, Israël, Bosnië en Herzegovina , Kroatië, Roemenië, Bulgarije, Albanië, Montenegro

Pot D: Faeröer, Kosovo , Letland, Litouwen, Noord-Macedonië, Moldavië, Georgië, Estland, Cyprus, Kazachstan, Armenië , Andorra (debuut)

De trekking was als volgt:


Nederland in Poule 10 met als tegenstanders Slovenië, Israël en Litouwen.

Spanje gaat bij het Elite toernooi worden toegevoegd, gastland Wit-Rusland is uiteraard als gastland al geplaatst.

Deze kwalificatie wedstrijden worden voorlopig gepland tussen 14 en 22 september, of 19 en 27 oktober 2020.

Bij deze kwalificaties gaan de beste nummers 2 door, en de 3 landen met het beste record tegen de top twee in hun groep.

post

Eredivisie | Ronde nummer 10 is verdeeld over 2 dagen

Dit weekend begint de eredivisie vrouwen vanavond in Noord Holland.

Ajax en VV Alkmaar ontvangen PEC Zwolle en sc Heerenveen.

De wedstrijd tussen Ajax en PEC Zwolle zou op papier 3 punten moeten zijn voor Ajax, maar PEC Zwolle zal niet voor niets naar Amsterdam willen afreizen.
Zwolle won tot nu toe 1 wedstrijd, uit bij ADO Den Haag werd er met 1 – 2 gewonnen.
Ajax staat momenteel tweede met 4 punten minder dan PSV.

VV Alkmaar tegen sc Heerenveen wordt ook een zeer leuke wedstrijd, thuis in Heerenveen waren het Laura Strik, Kerstin Casparij en Tiny Hoekstra die scoorden voor Heerenveen en Silvie van de Plas deed wat terug voor Alkmaar.

Zondag wordt er in het van Dongen & De Roo stadion gespeeld, Excelsior Barendrecht krijgt streek genoot ADO Den Haag op bezoek.
ADO verloor afgelopen week kansloos tegen FC Twente, en zal zeer zeker zondag de volle 3 punten mee naar Den Haag nemen.
Excelsior Barendrecht verloor afgelopen week evenals ADO met 4 – 0, dus beide teams zullen zondag volop voor de winst gaan, maar een gelijkspel ligt ook op de loer.

De topper van deze week wordt gespeeld in Eindhoven.
PSV en FC Twente gaan elkaar op de Herdgang treffen.
Beiden speelden al 3 keer eerder dit seizoen tegen elkaar, 2 keer won PSV en de derde was een gelijkspel.
Wordt het weer een goalfestijn met de 3 topspitsen?

De Stand:

Eredivisie Vrouwen 2019/2020

PosClubPWGVDVDTDGPnt
1108203672926
2107122091122
31052324141017
4103341517-212
5103341214-212
6102441825-710
7101451530-157
810037933-243

post

Oranje | onder 15 komt ook bij elkaar

Niet alleen Oranje onder 17 gaat aan de bak, ook de meiden van onder 15 gaan weer een activiteit krijgen.
Nadat afgelopen dinsdag de eerste bijeenkomst was komen op dinsdag 10 december de meiden onder 15 wederom bijeen in Barneveld.
Afgelopen dinsdag werd er geoefend tegen de jongens en 4 meisjes van het Segbroek uit Den Haag waarbij de talentvolle dochter van bondscoach Sarina Wiegman mee speelde.
Deze wedstrijd werd na een 1 – 0 voorsprong toch nog met 1 – 5 verloren.

Op 10 december wordt er eerst getraind, waarna er in de middag weer een wedstrijd wordt gespeeld tegen, deze keer tegen een selectie van het Rotterdamse Thorbecke.

Coach Maria van Kortenhof heeft deze speelsters uitgenodigd:

Wieke Kaptein – Achilles’12
Sanne Peereboom – AFC’34
Djoeke de Ridder – AFC’34
Lisa Stengs – AFC’34
Bo op de Weegh – AFC’34
Demi Werther – Be Quick 1887
Kealyn Thomas – Best Vooruit
Dania Boussatta – sc Buitenveldert
Melissa Schilder – CSV’28
Lot Hemminga – Feyenoord NV
Fleur Huisman – Foreholte
Daliyah de Klonia – Fortuna Wormerveer
Deau den Turk – Forum Sport
Maud Rutgers – GVAV Rapiditas
Hanna Huizinga – GVAV Rapiditas
Pippa Zwart – GVAV Rapiditas
Samya Masnaoui – Jonathan
Danique Tolhoek – JVOZ
Sterre Kroezen – PH
Lotte Keukelaar – PVCV
Senne van de Velde – PVCV
Aniek Janssen – RKHVV
Veerle Buurman – SC Bemmel
Robine Lacroix – SV Valkenswaard
Kiki Vissers – The White Boys
Emma Frijns – UDI’19/CSU
Linda van Woudenberg – Victoria
Roos van Eijk – VV Alkmaar
Femke Liefting – VV Alkmaar

Lot Hemminga van Feyenoord NV

Op de omslag foto Deau den Turk van Forum Sport

post

Oranje | Dubbel interland Onder 17 tegen Denemarken

Het interlandjaar 2019 wordt afgesloten door het Nederlands elftal voor speelsters onder 17 jaar. De ploeg van coach Robert de Pauw neemt het begin december in Zaltbommel twee keer op tegen Denemarken. De oefeninterlands, de laatste van het interlandjaar, vinden plaats op het complex van NIVO Sparta.

Woensdag 4 december treffen de Onder 17-teams van Nederland en Denemarken elkaar in de avonduren. Om 19.00 uur vindt de aftrap van deze eerste ontmoeting plaats. Twee dagen later, vrijdag 6 december, gaan beide ploegen om 11.00 uur in de herhaling op Sportpark De Watertoren. De toegang voor beide interlands is gratis.

Oranje onder 17 kwam dit seizoen pas drie keer in actie. Tijdens het EK-kwalificatietoernooi in oktober op Madeira rekenden de Oranjetalenten af met Letland (6-0) en Israël (2-0) en eindigde het treffen met Portugal in een gelijkspel (1-1). Aanvaller Esmée Brugts was met zes doelpunten de uitblinker van het kwalificatietoernooi.

De definitieve selectie:

NAAM CLUB
1 Isa Dekker AFC Ajax
2 Emmeke Henschen De Foresters
3 Iris van Bokhoven Excelsior Barendrecht
4 Elisha Kruize FC Amsterdam
5 Esmee Brugts FC Binnenmaas
6 Ana Nassette FC Twente
7 Tess van Bentem PEC Zwolle
8 Jill Diekman PEC Zwolle
9 Danique Noordman PEC Zwolle
10 Nikki de Haan PSV
11 Zera Hulswit PSV
12 Senna Koeleman PSV
13 Maxime Snellenberg PSV
14 Dieke van Straten PSV
15 Lieke de With PSV
16 Nikée van Dijk sc Heerenveen
17 Fenna Meijer sc Heerenveen
18 Jet van der Veen sc Heerenveen
19 Dionne van der Wal sc Heerenveen
20 Milicia Keijzer VV Alkmaar

STAND-BY LIJST NAAM CLUB
1 Kathelyn Hendriks ADO Den Haag
2 Danique van der Werf AFC Ajax
3 Mila Robichon AFC IJburg
4 Imke Kessels Borussia Mönchengladbach
5 Mayke Lindner DVV
6 Evi Maatman PEC Zwolle
7 Janneke Verheijen PSV
8 Stella Keun VV Helpman
9 Floor Oussoren VV Hoogland

post

Eredivisie | De stand weer bijgewerkt

Vanavond was het een koude maar gelukkig wel een droge avond om te spelen, overal begonnen de wedstrijden met 1 minuut niet voetballen tegen racisme / discriminatie op de sportvelden.

De uitslagen van vanavond 22 november:

PEC Zwolle – PSV 0 – 4
’13 Joëlle Smits 0 – 1
’32 Katja Snoeijs 0 – 2
’71 Joëlle Smits 0 – 3
’81 Katja Snoeijs 0 – 4

Beide topscorers momenteel van Nederland scoorden beiden 1 keer per helft.
Samen al goed voor 25 goals in deze 9 wedstrijden.
PSV bliojft ongeslagen na deze negende ronde en nog steviger aan kop.

FC Twente – ADO Den Haag 4 – 0
’23 Renate Jansen 1 – 0
’47 Fenna Kalma 2 – 0
’69 Renate Jansen 3 – 0
’80 Renate Jansen 4 – 0

Renate Jansen maakte van haar 100e wedstrijd een feestje door een mooie hattrick te scoren tegen ADO Den Haag, de club waar ze in het verleden ook voor uit kwam.

VV Alkmaar – Excelsior Barendrecht 4 – 0
’38 Anna Ursem 1 – 0
’50 Anna Ursem 2 – 0
’58 Anna Knol 3 – 0
’68 Chanté Dompig 4 – 0

Alkmaar had een beetje een Anna avond, 3 goals van speelsters met deze naam.
Door deze overwinning gaat Alkmaar loskomen van Excelsior Barendrecht onderaan de ranglijst.

De stand:

Eredivisie Vrouwen 2019/2020

PosClubPWGVDVDTDGPnt
1108203672926
2107122091122
31052324141017
4103341517-212
5103341214-212
6102441825-710
7101451530-157
810037933-243